Rehabilitacja domowa
Lublin i okolice

Nasz sprzęt

LASEROTERAPIA

laserDo wykonywania zabiegów laseroterapii u Ciebie w domu, używamy aparatu Polaris 2. Jest to nowoczesne urządzenie spełniające najbardziej surowe normy bezpieczeństwa. Sterownik Polaris 2 umożliwia podłączenie dwóch sond laserowych (czerwonej i podczerwonej) jednocześnie, co daje możliwość połączenia leczniczych efektów działania światła czerwonego i podczerwonego w jednym zabiegu.

Aparat stosuje się do wykonywania zabiegów z różnych dziedzin medycyny: rehabilitacja, dermatologia, ginekologia, laryngologia, medycyna sportowa, medycyna estetyczna.

Posiadamy dwie sondy punktowe, które mają największą moc jaka jest dostępna dla laserów biostymulacyjnych na rynku.

Sonda do laseroterapii – IR 400mW/808nm.
Sonda laserowa światła podczerwonego (IR) o mocy 400mW pozwala skrócić czas zabiegu laseroterapii. Dzięki większej mocy w krótszym czasie dostarczamy pożądaną ilość energii w głąb tkanek. Promieniowanie podczerwone z zakresu 800nm – 900nm najgłębiej wnika w tkanki około 30-50 mm głębokości.
Zastosowanie: przewlekłe stany zapalne, choroba zwyrodnieniowa stawów, zespoły bólowe w przebiegu dyskopatii, utrudnione zrastanie kości, zapalenie ścięgien, powięzi, nerwobóle, przeciążenia i mikrourazy mięśni i stawów. Dowiesz się więcej klikając na  Laseroterapia.

Sonda do laseroterapii – R 40mW/606nm Sonda laserowa światła czerwonego (R) również ma największą moc dostępną dla laserów biostymulacyjnych. Głębokość wnikania promieniowania dla światła czerwonego wynosi 10 – 15 mm.
Zastosowanie: trudno gojące się rany i owrzodzenia, oparzenia, stany zapalne oraz leczenie trądziku.

 

 

SONOTERAPIA

sonoterapiaUrządzenie do sonoterapii firmy BTL 4710 Sono Topline jest nowoczesnym aparatem pozwalającym na wykonywanie zabiegów terapii ultradźwiękowej falą ciągłą i pulsującą. Jest to jednokanałowy aparat, który ma możliwość podłączenia jednocześnie dwóch głowic. Głowice ultradźwiękowe są wodoodporne, co pozwala na wykonanie zabiegu w wodzie.

Nowym zastosowaniem wybranego urządzenia jest możliwość wykonania zabiegu tzw. ultrafonoforezy. Jest to innowacyjna metoda wprowadzania leków przez skórę przy  użyciu fali ultradźwięków.

Ultradźwięki stosuje się w leczeniu wielu chorób, gdyż wykazują one działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszają napięcie mięśniowe, rozszerzają naczynia krwionośne. Sonoterapia znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji pacjentów ortopedycznych i neurologicznych. Więcej szczegółów w zakładce  Terapia ultradżwiękami.

 

 

MAGNETOTERAPIA

magnetoterapiaDo wykonywania zabiegów wykorzystujących lecznicze właściwości pola magnetycznego używamy nowoczesnego dwukanałowego urządzenia do magnetoterapii BTL 4920 Magnet Topline.

Pole magnetyczne wnika głęboko w tkanki i oddziaływuje na organizm od wewnątrz. Dlatego niektórzy uważają, że jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii FMF (skoncentrowane pole magnetyczne) – pole magnetyczne oddziałuje na poddany terapii obszar bez wpływu na terapeutę i osoby postronne.

Ze względu na mobilny charakter świadczonych usług posiadamy liniowy aplikator. Jest to nowoczesny aplikator posiadający takie same właściwości jak aplikatory typu solenoid. Dzięki technologii FMF pole magnetyczne koncentrowane jest na tkankach poddanych terapii.
Kształt i wielkość aplikatora czyni go idealnym narzędziem to wykonywania magnetoterapii kręgosłupa.

Zastosowanie: Patrz  Magnetoterapia.

 

 

ELEKTROTERAPIA

multitronic mt3Posiadamy uniwersalny aparat do elektroterapii Multitronic MT-3. Jest to 2-kanałowe urządzenie do terapii z wykorzystaniem leczniczych właściwości prądu.

Multitronic umożliwia wykorzystanie 40 rodzajów modulacji prądu oraz szerokie zakresy ich regulacji.
Można wykonywać zabiegi wykorzystując prądy: interferencyjne, diadynamiczne, TENSy, HV, prąd stały.
Aparat służy również do wykonywania zabiegów jonoforezy, galwanizacji i elektrogimnastyki.

Zastosowanie:
Patrz  Elektroterapia.

 

 

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

lymphastymAparat do masażu uciskowego BTL-6000 Lymphastim 12 Easy to 12-komorowy aparat stosowany w rehabilitacji i medycynie estetycznej. Posada wysokiej jakości aplikatory, łatwe w użyciu oraz specjalne aplikatory z zachodzącymi na siebie komorami zapewniają delikatny masaż, który pobudza naturalne krążenie limfy w organizmie w podobny sposób jak ręczny masaż uciskowy.

Zastosowania: przewlekłe obrzęki, niewydolność żył, opieka pourazowa, choroba zwyrodnieniowa stawów, zespół cieśni nadgarstka, angiopatia cukrzycowa, dna moczanowa, choroba niedokrwienia kończyn dolnych, algo dystrofia, otyłość, zaburzenia troficzne skóry, medycyna estetyczna i kosmetyka, cellulit, zespół ciężkich nóg, zapobieganie powstawaniu żylaków, poprawa odżywienia skóry, opieka po zabiegu liposukcji, rekonwalescencja, regeneracja, detoksykacja.
Więcej dowiesz się klikając na zakładkę
  Drenaż limfatyczny BOA.